Sıkça Sorulan Sorular?

Siz sordunuz, EPL Güzellik Merkezi cevapladı.

Lazer Epilasyon İle İlgili Sorular

Her Kıl Başarılı Bir Şekilde Yok Edilebilir Mi?

Uygulamalarda kullanılan tüm cihazlarda çalışma prensibi olarak melanin hedef olarak seçilmiştir. Melanin'in yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olup melanin oranı düşük olan açık renkli kıllarda başarı oranı daha düşüktür. Başarıyı etkileyen bir diğer faktör de kişinin ten rengidir. Ten rengi koyu olanlarda cildin yüzeyel tabakasında yer alan melanin fazla olduğu için yan etki riski yüksektir. Bu nedenle epilasyon amacı ile verilen enerji de dağılacağından başarı oranı düşer. Özetle epilasyondaki başarı kılların koyu ve kalın, ten renginin açık olması ile doğru orantılıdır. Epilasyon amacı ile kullanılan farklı sistemlerin vücut bölgelerine göre birbirlerine üstünlükleri olmamakla beraber hiçbir cihaz için tam anlamı ile diğerine göre üstünlük belirtilemez.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta biter?

Lazer epilasyon anajen (gelişme) evresinde ki kılları etkiler. Çünkü bu evrede kıl, kıl köküne bağlıdır. Kılın üzerine yapılan lazer atışı, kıl tarafından kıl köküne direk iletir. Bu sayede kıl kökü tahrip olur ve yok olur. Tahrip olan kıl kökünden tekrar kıl çıkmaz. Fakat Kılların hepsi anajen evrede olmadığı için, katajen ve telojen evrede ki kıl kökleri etkilenmez. Bunun için seanslar tekrarlanarak, her seansta anajen evrede olan kıllar yok edilir. Bundan dolayı birden fazla seans yapmak gereklidir. Epl güzellik merkezi ni arayıp detaylı bilgi alın.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nasıl Değişmektedir?

Bu işlemde fiyatı belirleyen temel faktör; yapılan lazer atış sayısıdır. Dolayısıyla, işlemin yapılacağı bölgenin boyutuna göre lazer epilasyon fiyatları değşmektedir. Kullanılan sistemin kalitesi de fiyatı değiştiren bir kriterdir, çünkü uygulama maliyeti sistemden sisteme değişkenlik göstermektedir. Epl güzellik merkezi ni arayıp detaylı bilgi alın.

Kılın döngüsü ne demek?

Kıl döngüsü kılın vücudumuzda ki 3 evreyi tamamlamasıdır. Bu evreler; Anajen (gelişme), Katajen ( bekleme) ve telojen (dökülme) evreleirdir. Lazer epilasyonunun etkili olduğu evre Anajen yani geşilme evresidir. Bu döngü vücutta 6-8 hafta, yüz bölgesinde ise 4-6 haftadır. Bu durmda vücudumuzda ki kılların hepsi aynı evrede olmaz.

İşlem Sonrası Kıllar Bir Daha Çıkmaz Mı?

Amaç kalıcı kılsızlık değil uzun süre kılsızlığı sağlamaktır.

Hangi Durumlarda ve Kimlere Lazer Epilasyon Yapılmaz?

Unutmayınız : Bu sayfada verilen tüm bilgiler genel bilgi niteliğindedir, tıbbi bilgi niteliği taşımaz. Bu sebeple bu konuda ve lazer epilasyon ile ilgili diğer konularda mutlaka uzman doktorunuza başvurunuz.
1. Hamileler Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?
Gebelik sürecinde lazer epilasyonun herhangi bir zararı veya yan etkisi olduğu konusunda bir delil yoktur. Ancak yine de özellikle ileri gebelik safhalarında uygulanmaması ve hamilelik sonrasının beklenmesi tavsiye edilir. Bilinen her hangi bir yan etki olmaması olmamasına rağmen bu konuda tedbirli olunmasının bir sebebi de epilasyon işleminin sonuç başarısının göz önünde bulundurulmasıdır. Hamilelik döneminde hormonal denge değişir. Hormonal değişimler kıllanmayı da etkilediğinden sağlıklı sonuç alınması için hamilelik sonrasının beklenmesi bir çok durumda daha doğru olmaktadır. Bu konuda doktorunuza danışınız.
2. Kırmızı, Sarı ve Beyaz Kıllara Lazer Epilasyon Yapılır mı?
Lazer ışığı kıl kökündeki melanin pigmentine etki eder. Melanin pigmenti kıla siyah rengini veren pigmenttir. Epilasyonda kullanılan lazerler siyah pigmentlere etki ettiği için kırmızı, sarı veya beyaz kıllarda farklı teknikler (iğneli epilasyon gibi) kullanılır.
3. Cilt Kanseri Hastalarına Lazer Epilasyon Yapılabilir mi?
Cilt kanseri (maligne malenom) hastalarına lazer epilasyon yapılmaz.
4. Peeling (cilt soyma) ürünleri kullanan kişilere, bu ürünleri kullanmayı bıraktıktan en az 10 gün sonra epilasyon yapılması tavsiye edilir.
5. Cildinde aktif lezyon olan kişilere lazer epilasyon yapılmaz. Lezyon sorununun çözümü sonrası epilasyon seanslarına başlanabilir veya devam edilebilir.

Botoks İle İlgili Sorular

Botoks kalıcı mı?

Botoks tedavisinin etki süresi yaklaşık 4-6 ay civarındadır. Sağlıklı bir ortamda yapılan botoksun 2. günden itibaren başlayan etkisi 8 aya kadar da sürebilmektedir. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Etki süresini yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkiler. Bu süre bittikten sonra botoks etkisi son bulacaktır. Çünkü kaslara enjekte edilen toksin maddenin etkisi sonsuza kadar sürmemektedir bu da uygulamayı tekrarlamamanız halinde kırışıklıkların yeniden açığa çıkmasına neden olacaktır tabi bu kırışıklıklar eskiye göre çok daha az şekilde görülecektir.

Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Botoksu Kimler Yaptırabilir? Hamile ve emziren kadınlar dışında herkes botoks işlemi yaptırabilir.

Hangi Bölgelere Botoks Uygulanır?

Çok uzun sürmeyen botoks işlemi, kazayağı, alın, kaş kaldırmak için ayrıca terlemeyi önlemek gibi de bir çok alanda kullanılmaktadır. Güneşe bağlı olarak oluşan deformasyon ve kırışıklıklarda pek etkili olduğu söylenemez. Uygulama süresi 10 ile 15 dakika arasında değişmektedir.

Botoks ağrılı bir İşlem mi?

İşlem sonrası herhangi bir acı veya sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen gündelik hayatına devam edebilmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamam anlamıyla görülmektedir. Botoks, kırışıklardan kurtulmanın ve böylece genç görünmenin de en acısız yoludur diyebiliriz. Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden, küçük iğneler yardımıyla yalnızca işlem gerektiren kaslara ve düşük dozda uygulanmaktadır. Tabii botoksun tam olarak etkisini görebilmek için kişinin de alması gereken önlemler var. Örneğin botoks öncesinde yaklaşık 1 hafta alkol ve sigaradan uzak durmak önem arz etmektedir.

Botoksun yan etkileri var mı?

Botoksun küçük de olsa bazı yan etkileri de olabilmektedir. Sonuçta botoksun ana maddesi toksik bir yapıdır. Bundan dolayı da vücuda bir takım yan etkileri olması anormal bir durum değildir. Ancak bir çok estetik ameliyatta olduğu gibi botoksun da deneyimli ve güvenilir bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi oluşabilecek riskler de en düşük seviyede tutacaktır. Bilinen en yaygın yan etkiler ise enjeksiyon yapılan bölgede oluşan şişlikler ve yine aynı bölgedeki yara izleridir. Bunların yanında operasyonun ardından görülen baş ağrısı ve grip benzeri halsizlik, öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı gibi belirtiler de olabilir. Ayrıca sersemlik hissi, uyuşukluk ve yorgunluk da görülebilir. Botoksu alanında bilgili kişilere yaptırmamanız sonucunda göz kapaklarının düşmesi, kaşların eğrileşmesi, gülüşte şekil bozuklukları ve gözde kuruluk yada fazla sulanma açığa çıkabilecek bazı sorunlardır.

Botoksun zararları var mı?

Botulinum maddesi yüzünden çok sık rastlanan durumlar olmasa da oluşan bazı botoks zararları da vardır. Botoks esnasında kaslara uygulanan botulinum nadiren vücudun diğer bölgelerine de sıçrama riski vardır. Bu sıçrama sonucunda bir tür gıda zehirlenmesi söz konusu olabilmektedir. Bu zehirlenme durumunda vücutta oluşabilecek kas zayıflığı, görme problemi, nefes almada zorluk, idrar tutamama, gözlerde kabuklanma, düzensiz kalp atışı, deride dökülme ve kaşıntı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu belirtileri hissetmeniz durumunda hemen bir doktora danışmanız gerekmektedir. Bu belirtiler botoks sonrasında birkaç gün içinde oluşabileceği gibi haftalar sonra da kendini gösterebilmektedir. Botoksu doktorunuzun öneri ve kontrolü altında yaptırırsanız botoksun riskleri de en aza iner. Halkımızca yanlış bilinen durumlardan olan yüzdeki ifadesizlik yada felç durumları büyük bir soru işareti oluşturmaktadır. Ancak botoks uygulaması yapıldığında ifade kaybolmaz, tam tersi gereksiz mimik ve kırışıklıklardan kurtulursunuz. Uygulanan botoks katı ise kasları çok az oynatabilirsiniz, bu durum bir süre sonra azalacaktır. Bu durum belli bir hasta grubu tarafından özellikle tercih edilirken, bazı hastalar ise doğal uygulamaları tercih etmektedir. Felç olmak konusuna değinmek gerekirse botoksun etkisi kalıcı değildir, ortalama 5-7 ay arası kalıcıklık göstermektedir. Kalıcı bir etkiden söz etmek mümkün değildir.

Botoks çeşitleri nelerdir?

Botoks uygulamalarının birden fazla çeşidi vardır. Bunlara baby botoksu, minimal botoksu ve önleyici botoksu örnek verebiliriz.
Baby botoks yüzün donuk durmasını engelleyen, cilt kırışıklıkları tedavisinde kullanılan ve mimik hareketlerini engellemeden yüzün doğal ifadesini koruyan bir botoks tekniğidir. Düşük dozda enjeksiyon yapılarak uygulanan bir yöntemdir. Bu sayede cildin kırışmasının önüne geçilir ve mimiklerde sorun yaşanmaz tercih edilmesinin en önemli nedeni de budur. Baby botoks tekniğinde diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi risk yoktur ve herhangi bir morluk yada yara izi söz konusu değildir. Botoks uygulaması yapılmadan önce alerjik testlerin yapılması önerilmektedir. Baby botoks uygulaması ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. Diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi baby botoks uygulamasında da etkiyi tam anlamıyla görebilmek için 1 – 2 gün beklenilmelidir. Uygulanacak doz kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Baby botoks işleminin 6 ayda bir tekrarlanması gerekmektedir.
Minimal botoksun amacı aşırı mimik kullanan bireylerde oluşan cildin kırışması ve ciltteki kırışıklıkları gidermek amacıyla uygulanan bir botoks yöntemidir. Minimal botoks aynı zamanda terleme tedavisinde de kullanılabilen bir botoks çeşididir. Minimal botoksun yüzde uygulanan bölgeye doğru dozun uygulanması çok önemlidir. Bu botoksu yaptıracak kişiye özel botoks ürünü hazırlanmalıdır. Bu botoks türünün amacı da kişiye özel olmasıdır zaten. Bu ürünün hazırlanması esnasında kişinin yaşı, mimikleri ve cilt yapısı esas alınmalıdır. Minimal botoks yaptıran bireylerin yüz kaslarının hareketleri hafif düzeyde kısıtlanır. Yaklaşık 15 dakika süren bu işlemdir. Etkisini 1 – 2 gün içerisinde gösterir. Botoks uygulamalarinin etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Minimal botoksun etki süresi de 4 ile 6 ay arasında değişmektedir. Tekrarlanması gereken bir tedavidir.
Önleyici botoks ise günümüzde daha çok genç bireylerin yaptırdığı bir tedavi türüdür. Önleyici botoksun amacı cildi yaşlanmaya karşı korumaya almaktır. Erken yaşta yaptırılan bu işlem kırışıklığı önlemek adına büyük önem taşır. Genç yaşta önleyici botoks yaptıran bireyler ileriki yaşlarında pürüzsüz bir cilde sahip olacaklardır. Önleyici botoksun en güzel ve sıklıkla kullanılmasına sebep olan özelliklerinden biri minimum dozda uygulanması ve herhangi bir mimik kaybına neden olmamasıdır. Önleyici botoks uygulamasını Hollywood yıldızları da sıklıkla tercih etmektedirler.

Botoks fiyatları neye göre değişiyor?

Botoksun fiyatlandırmasına gelecek olursak pahalı bir ilaç olduğunu belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra doğru ve doğal uygulama için özel bir uzmanlık olması gerekmektedir, uygulanan klinik ve kliniğin mevkisi ücrette değişikliğe neden olabilir. Botoks uygulanacak bölgeye ve kullanılan ilaç miktarına göre de botoks fiyatlarında değişiklik olabilmektedir. Örneğin kaş arası botoks uygulaması fiyatı ile kaş arası göz çevresi botoks fiyatı farklılık gösterecektir. Kırışıklık tedavisinde kullanılan botoks ile terleme tedavisinde kullanılan botoks aynıdır ama farklı seviyelerde sulandırılırlar, bu nedenle de ücretleri farklıdır. Epl güzellik merkezi ni arayıp detaylı bilgi alın.

Dolgu İşlemi İle İlgili Sorular

Dolgu İşlem süreci nasıldır?

İlk olarak hastaların şikayetleri dinlenir. Hastanın beklentileri tam anlamıyla anlaşılır ve cilt yapısının uygun olup olmadığı kontrol edilir. Kontrollerden sonra hastalar için bazı öneriler olabilir. Örneğin yalnızca dolgu mu gerekli ya da botoks veya diğer küçük işlemlerle kombin mi gerekli bunu belirlemek de önemlidir. Dolgu işlem uzun sürmeyen birkaç dakikalık bir işlemdir. Bir enjeksiyon işlemi olduğu için kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak bir miktar ağrı duyması normaldir. Ağrı durumuna engel olmak amacıyla dolgu yapılacak bölgeye ağrı kesici kremler sürülür. 15 - 20 dakika beklendikten sonra dolgu enjeksiyonu gerçekleşir.

Dolgunun yan etkileri var mı?

Hyaluronik asitin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Dolgu ygulaması yapılırken iğnenin etkisiyle hafif kızarıklıklar veya küçük bir morluklar oluşabilmektedir. Bu nedenle işlemden sonra buz uygulaması yapılmaktadır. Hyaluronik asit içeren dolgular kullanıldığı zaman çok fazla yan etki görülmez. Ancak en doğal maddelere karşı bile alerji gelişebileceği düşünüldüğü zaman hyaluronik asite karşı da alerjik reaksiyonlar gerçekleşebilir. Hijyen kurallarına son derece dikkat edilmelidir. Aksi taktirde enfeksiyon gelişebilir. İşinde başarılı olmayan kişilerin yaptığı kötü estetik görünüm de yan etki olarak sayılmalıdır. Bu nedenle dolguyu yaptırdığınız yeri ve doktoru iyi araştırmanız gerekmektedir.

Kimlere Dolgu Yapılmaz?

Dolgunun herhangi bir yan etkisi olmamasına rkarşın hamilelere ve emziren annelere dolgu uygulaması yapılmamalıdır.
Pıhtılaşma sorunu yaşayan kişilerde uygulama esnasında kanama oluşabileceğinden dolayı dolgu önerilmez.
Behçet hastalığı, hashimoto tiroiditi ve SLE gibi otoimmün hastalıklarının aktif döneminde olan bireylere dolgu uygulanmamalıdır.
Kontroller sonucu dolgu maddesine karşı aşırı duyarlılığı olanlara da dolgu uygulaması yapılmamalıdır.

Dudak ve Yüz Dolgusu Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Dudak ve yüz dolgusu fiyatları temel olarak kullanılan dolgu miktarına yani aslında ihtiyaca göre değişebilmektedir. Ayrıca dudak ve yüz dolgusu fiyatlarında bir faktör de kullanılan dolgu malzemesidir. Doktorunuz sizin için uygun olan dolgu malzemesini ve miktarı muayene sonrası size önerecektir.

Dudak ve Yüz Dolgusu Fiyatları Ankara ve İstanbulda Farklı Olabilir mi?

Bu tıbbi değil ticari bir soru olmakla beraber; uygulamanın yapılacağı lokasyondan çok uygulayıcı doktorun bu alandaki tecrübesi ve uygun hastaya uygun malzemeyi uygun miktarda kullanması kritiktir. Epl güzellik merkezi ni arayıp detaylı bilgi alın.

Dudak ve Yüz Dolgusu Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

İlgili yasalar ve mevzuatlar uyarınca; bir doktorun veya sağlık kuruluşunun web sitesinde açık haliyle dudak dolgusu fiyat bilgisinin paylaşılması yasaktır. Detaylı bilgi için kliniğimizin telefonundan bizi arayıp dudak ve yüz dolgusunun fiyatlarıyla alakalı bilgi alabilirsiniz. Epl güzellik merkezi ni arayıp detaylı bilgi alın.

Neden biz?

14
Yıllık Deneyim
37990 +
Pozitif Geri Dönüş
0
Şube

Randevu ve detaylı bilgi için tıklayın

Randevu ve detaylı bilgi için tıklayın

Randevu ve detaylı bilgi için tıklayın

Randevu ve detaylı bilgi için tıklayın

Randevu ve detaylı bilgi için tıklayın